شهر ماهشهر ❤️ بلیط هواپیما ماهشهر

همه چیز درباره ماهشهر و مسافرت به بندر ماهشهر

شهرستان بندر ماهشهر یکی از شهرستان‌های استان خوزستان می باشد. مرکز این شهرستان، شهر بندر ماهشهر است. شهرستان بندر ماهشهر یکی از شهرستان‌های استان خوزستان می باشد. مرکز این شهرستان، شهر بندر ماهشهر است.

ماهشهر شامل دو بخش است: بخش ماهشهر قدیم و بخش ناحیه صنعتی. بندر ماهشهر مرکز بندر ماهشهر در استان خوزستان است.

ماهشهر

ماهشهر قطب توسعه صنعت پتروشیمی ایران است. این شهر 7304 کیلومتر مربع مساحت دارد. در جنوب شرقی استان خوزستان و در کنار کانال خور موسی که به خلیج فارس منتهی می شود، قرار دارد. این شهرستان در سه متری از سطح دریا واقع شده و از بخش مرکزی، بندر امام خمینی و هندیجان تشکیل شده است. فاصله این شهر با تهران 1032 کیلومتر است.

آب و هوای ماهشهر

ماهشهر آب و هوای مرطوبی دارد. حداکثر دمای آن در تابستان نزدیک به 48 درجه سانتیگراد و میانگین دمای سالانه آن 24 درجه سانتیگراد است. این بندر قبلاً به نام بندر معشور شناخته می شد و یکی از قدیمی ترین بنادر خلیج فارس به شمار می رود که در سال 1960 میلادی به نام کنونی آن شهرت یافته است.

دمای بندر ماهشهر در 9 مرداد 1394 (31 ژوئیه 2015) به 43 درجه سانتی‌گراد رسید که با در نظر گرفتن دمای جنوب ایران چندان بالا به نظر نمی‌رسد اما دمای نقطه شبنم (Dew Point) در این روز 32 درجه سانتی‌گراد بود. از این رو نمایه گرما در بندر ماهشهر به 68 درجه سانتی‌گراد رسید. (نمایه گرما بر اساس گرمای هوا و رطوبت نسبی آن تعیین می‌شود و نشان دهنده گرمایی است که مردم واقعاً حس می‌کنند).

آنتونی سالیانی، هواشناس و پژوهشگر شرکت اَکیوودر (Accuweather؛ شرکت آمریکایی فروش اطلاعات هواشناسی) در توئیتر این موضوع را «جالب توجه‌ترین» مشاهده دوران حرفه‌ای‌اش لقب داد و گرمای بندر ماهشهر را به رکورد جهانی نزدیک دانست.

رکورد نمایه گرما، در ظهران عربستان سعودی ثبت شده‌است؛ 42 درجه گرمای هوا و 35 درجه نقطه شبنم که نمایه گرما را به عدد 81 درجه سانتی گراد رساند.

فرودگاه ماهشهر

فرودگاه ماهشهر فرودگاهی در شهر ماهشهر در استان خوزستان ایران است که یک باند فرود از جنس آسفالت به‌طول 2705 متر دارد. در سال 2016 میلادی 1٬896 نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و 175٬428 نفر مسافر و 1٬275٬790 کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند. از بندر می توانید بلیط هواپیما تهران به ماهشهر را خریداری کنید.

علامت های فرودگاه ماهشهر یاتا MRX و ایکائو OIAM شناخته می شود.

فرودگاه ماهشهر

فرودگاه ماهشهر که در سال 1349 احداث و در سال 1370 عملیات توسعه آن توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شد. با توافق هیات دولت مبنی بر اعلام فرودگاه این شهر به‌عنوان مرز هوایی، این فرودگاه در آینده‌ای نزدیک بین‌المللی می‌شود.

فرودگاه ماهشهر دارای یک پایانه مسافری و باند فرود آسفالته به طول 2705 متر است. فرودگاه ماهشهر در 6 کیلومتری بندر ماهشهر قرار دارد.

اقتصاد در ماهشهر

مزیت های اقتصادی بی شمار کانال خور موسی باعث شد تا شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سال 1370 شمسی، صنعت پتروشیمی این منطقه را بیش از پیش توسعه دهد. این امر به نوبه خود موجب رشد و توسعه اقتصادی ماهشهر و افزایش جمعیت این بندر شده است. در این میان رودخانه مارون از حاشیه این بندر می گذرد و شهر تاریخی کلات، روستای باستانی صالحک و قلعه باسف از مهمترین آثار تاریخی ماهشهر هستند. این بندر علاوه بر تأسیسات صادرات نفت، محل کارخانه صادرکننده گاز مایع و گاز طبیعی است. علاوه بر این، تأسیسات عظیم پتروشیمی در بیست کیلومتری این بندر واقع شده اند و اهمیت بیشتری به این بندر بزرگ می دهند.

بندر امام خمینی در شمال غربی خلیج فارس در نود کیلومتری شرق شهرهای آبادان و خرمشهر قرار دارد. این بندر زمینه های بسیار مناسبی برای توسعه دارد.

بندر امام خمینی از طریق کانال خور موسی به خلیج فارس منتهی می شود. نفتکش هایی که عازم بندر ماهشهر می شوند باید از کانال خور موسی عبور کنند. این یکی از مهم ترین کانال ها و آبراه های دنیاست و کشتی ها باید از این کانال عبور کنند تا به بندر امام خمینی و ماهشهر راه پیدا کنند.

بندر امام خمینی سی و شش اسکله دارد و بزرگترین بندر ایران است. به طور کلی بزرگترین کشتی هایی که می توانند بار به ایران حمل کنند در بندر امام خمینی پهلو می گیرند. محل سکونت اهالی بندر امام خمینی (ره) از سال 73 به شهرستان سربندر منتقل شده است. ظرفیت بارگیری و تخلیه کالا در بندر امام خمینی (ره) بالغ بر چهار میلیون تن در سال است. این بندر در سالهای اخیر در نتیجه توسعه صنعت پتروشیمی رشد و توسعه چشمگیری داشته است.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با مساحتی نزدیک به 2600 هکتار در سواحل خلیج فارس در جنوب شرقی ایران واقع شده است.

این منطقه اقتصادی به منظور توسعه صنعت و تجارت به ویژه صنایع پتروشیمی و صنایع پایین دستی، تامین منافع اقتصادی، جذب فناوری های روز و ایجاد اشتغال بیشتر ایجاد شده است. این منطقه اقتصادی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود از طریق کانال خور موسی به آب های بین المللی منتهی می شود و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای مرکزی دسترسی دارد. این منطقه اقتصادی همچنین به عنوان پایگاهی استراتژیک و تأثیرگذار در مناطق نفت خیز ایران عمل می کند.

رستوران های ماهشهر

 ماهشهر یک مقصد سفر جذاب در استان خوزستان است. از آنجایی که بخش خوشمزه‌ی سفر رستوران‌گردی است، باید با تعدادی از رستوران‌های خوب شهر آشنا باشید.

رستوران نخل طلایی

نشانی: ماهشهر، خیابان 22بهمن

رستوران بیستون

نشانی: ماهشهر، خیابان 22 بهمن

رستوران هتل صدف

نشانی: ماهشهر، فاز 4 بلوار مصلی

رستوران هتل ایرانیان

نشانی: ماهشهر، فاز 2،‌ بلوار دانشگاه آزاد

پیتزا شب

نشانی: ماهشهر، ناحیه صنعتی، خیابان صنایع پتروشیمی

فلافل شب به شب ماهشهر

نشانی: ماهشهر، کوی سعدی

جاهای دیدنی ماهشهر

از جمله جاهای دیدنی ماهشهر می توان به تل کافرون ، پارک ارم ماهشهر ، خور موسی و پارک ساحلی نور اشاره کرد.

مسیر های سفر به ماهشهر

برای رفتن به ماهشهر به صورت زمینی و هوایی می توانید مسافرت خود را آغاز کنید. از تهران تا ماهشهر زمینی 930 کیلومتر و در حدود 11 ساعت زمان می برد.

با هواپیما هم 1 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد.

مسیر های پرواز به ماهشهر

بلیط هواپیما مشهد به ماهشهر

بلیط هواپیما اصفهان به ماهشهر

بلیط هواپیما شیراز به ماهشهر


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.